Чому чоловіки вмирають раніше жінок?

 

Почему мужчины умирают раньше женщин?

В Україні чоловіки вмирають приблизно на 10-15 років раніше, ніж жінки. Середня тривалість життя чоловіка у нас становить 59 років, в той час як у жінок вона дорівнює 73 рокам. Чому чоловіки вмирають раніше жінок? З цього приводу є багато гіпотез і думок. Але жодна з них не заперечує того факту, що жінки більше піклуються про своє здоров’я, частіше відвідують лікарів, регулярно проходять профілактичні огляди, стежать за раціоном харчування, зовнішнім виглядом, та й взагалі докладають більше зусиль, щоб якомога довше залишатися молодими. Чоловіки ж ведуть більш безрозсудний спосіб життя: п’ють більше алкоголю, більше курять, частіше їдять жирну їжу і перекушують на ходу, менше часу приділяють фізичним навантаженням, але при цьому більше ризикують на роботі і під час відпочинку.

Стрес

 

Почему мужчины умирают раньше женщин?

Хронічний стрес прискорює процес біологічного старіння. Отже, людина, яка схильна до стресів і не вміє з ними справлятися, швидше зношується. Щоб уповільнити наближення старості, потрібно навчитися контролювати свої емоції, справлятися з кризовими ситуаціями (причому без «допінгу» у вигляді алкоголю, нікотину і наркотиків), не допускати зайві негативні переживання в своє життя. При цьому у кожної людини в арсеналі має бути 2-3 вправи для зняття стресу (це може бути дихальне вправу, елемент самовнушенія, вправу по релаксації і ін.) І кілька способів для підвищення настрою.

Харчування

 

Почему мужчины умирают раньше женщин?

Багато досліджень показують, що дієта, обмежена за калоріями, але повна за складом основних поживних речовин, збільшує тривалість життя. Причому «чарівної» для здоров’я дієта стає не через якихось особливих таблиць, продуктів та інших «фішок», а тому що завдяки своїй збалансованості вона не провокує серцеві захворювання, рак і діабет. А ось переїдання і зайву вагу збільшують швидкість старіння і призводять до численних захворювань. Погано позначаються на здоров’ї і надлишок жирів, солі і цукру. Ось чому чоловіки вмирають раніше жінок.

Шкідливі звички

 

Почему мужчины умирают раньше женщин?

Алкоголь, сигарети і наркотики прискорюють процес старіння буквально кожного органу людини. Але так як результат руйнівного впливу видно не відразу, а володіє ефектом накопичення, часто ми відмовляємося його помічати. Разом з тим вченими давно доведено, що куріння призводить не тільки до захворювань легенів і шкіри, але і до ослаблення розумових здібностей. А вечір, проведений в суспільстві спиртного, наприклад, за один раз руйнує близько 10000 нервових клітин, які, як відомо, тільки в космосі відновлюються…

Фізична активність

Сімдесятирічний чоловік відрізняється від себе ж тридцятирічного за багатьма показниками. У тому числі і тим, що за цей час він втрачає 30-40% своєї м’язової маси, а здатність його серця перекачувати кров знижується на 30%. Картина не дуже радісна, але – регулярні фізичні навантаження затримують ці вікові зміни мінімум на 20 років!..

Те, що тривалість життя чоловіка більшою мірою залежить від того, який спосіб життя він веде, свідчить дослідження, проведене в монастирях. Тут не стоїть питання чому чоловіки вмирають раніше жінок, монахи і черниці ведуть приблизно однаковий спосіб життя, дотримуються одного і того ж думки в питаннях куріння і алкоголю, схожим чином (молитвою) справляються зі стресами і душевними переживаннями. Іншими словами, знаходяться в рівних умовах. І при цьому мають практично однакову тривалість життя… Так, то як ми живемо, може або наблизити або віддалити старість і смерть. І якщо внести деякі корективи в своє життя, можна легко «відбити» у нещадної статистики «бонусні роки» після зачарованих 59, і прожити їх в своє задоволення!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *