Як довести свою правоту.

 як довести свою правоту.

Зізнайтеся: коли ваші аргументи відкидаються один за іншим, кулаки стискаються самі собою. Особливо добре така ситуація знайома чоловікам. Здається, так би і рушив норовливому опоненту в щелепу. Може, і правда, це найдієвіший спосіб як довести свою правоту?

підійдіть до ситуації конструктивно

Насправді конфлікти і суперечки неминучі, і вирішувати їх, знайти варіанти вирішення конфліктів ціле мистецтво. Подумайте, що вам важливіше-продемонструвати свій палкий темперамент і незвичайну фізичну силу або переконати противника прийняти вашу сторону? Впевнені, що друге. Тоді забудьте про кулаки. Зрозуміло, мова не йде про ситуації, коли до вас в темній підворітті підходять шукають пригод молоді люди або коли хулігани ображають жінку.

Отже, при виникненні протиріч дуже важливо підійти до ситуації конструктивно. Що це означає? Перш за все заспокойтеся, забудьте про емоції. Якщо це неможливо, принаймні, стримуйте запал-пристрасні промови переконливі, коли ви виступаєте з трибуни перед великою натовпом шанувальників вашого таланту. Якщо ж завдання-довести свою правоту в суперечці, дуже важливо зберігати безпристрасність.

Сформулюйте для себе, до якого висновку ви хочете привести опонента. Пам’ятайте: тільки ясність думки породжує чіткість мови і, додамо, дозволяє виглядати переконливо.

стратегія і тактика ведення конфлікту

 як довести свою правоту.

Перш ніж затівати конфлікт, подумайте гарненько, наскільки вам важливо наполягти на своєму, чи варто предмет спору ваших сил і нервів. Пам’ятайте: дуже важливо відрізняти головне від другорядного. Може бути, розумніше спустити на гальмах, зробити вигляд, що вас все влаштовує? Бувають випадки, коли найвірніша тактика — уникати конфлікту. Особливо це актуально, якщо ви не сходитеся думками з членами власного сімейства в якихось побутових питаннях.

Скажімо, в розпал ремонту обговорюється питання про колір і малюнку шпалер. З одного боку, щодня протягом багатьох років дивитися на стіни, які вас дратують, — тортури страшніше багатьох. Але з іншого-людина до всього звикає. Звикнете і ви до цих шпалер. Невже власний спокій вам не дорожче? І потім, відносини з близькими — найцінніше, що у нас є. Чи варто жертвувати ними заради дрібниць? У такій ситуації навряд чи варто вирішувати питання: як довести свою правоту.

Але ось ви все ж вступили в словесну баталію, проте в самий її розпал зрозуміли, що аргументів у вас замало, сил теж не так щоб дуже багато, а отже, даремно ви все це затіяли. Що ж, поступіться. Але не просто поступіться! Ви ж стратег! Відійдіть на заздалегідь підготовлені позиції. Підкресліть, що робите це свідомо.Особливо виграшна така позиція, якщо ви — чоловік, а ваш опонент-представниця прекрасної статі. Так ви вб’єте відразу двох зайців: продемонструєте свою галантність і лицарство, а крім того, коли мова піде про щось дійсно для вас важливе, з повним моральним правом зможете наполягати на своєму.

Торг доречний!

Якщо ж поступка неприйнятна, і ви на 300% впевнені, що горезвісні шпалери, які так милі серцю ваших домашніх, отруять вам життя, Запропонуйте опонентам компроміс — вони дозволяють вам вибрати шпалери, зате вже ви не будете сперечатися з приводу чогось іншого (торг, як то кажуть, доречний, домовляйтеся, на які взаємні поступки ви підете). Або ви готові змиритися з кольором шпалер, але вже візерунок на них виберете самі — словом, варіантів для компромісу безліч.

І пам’ятайте: поступитися або вибрати компроміс — не означає «прогнутися». Ви всього лише раціонально підходите до вирішення проблеми.

Але бувають ситуації, коли конформізм неприйнятний. Скажімо, мова йде про якісь принципові виробничі проблеми і ви бачите, що колега неправий, його позиція може нашкодити спільній справі. Або ваша дитина збирається на нічну дискотеку, і ви впевнені, що цей культпохід для нього добром не закінчиться. Або дружина вирішила витратити всі сімейні заощадження на нову шубу, а ви відчуваєте, що не сьогодні-завтра вас звільнять, і тут вже буде не до шуб. Словом, прийшов час продемонструвати стійкість і непохитність. Що ж, спробуйте виграти в суперечці за всіма правилами.

Управління конфліктом-наука і мистецтво

Щоб навчитися управляти конфліктами, можна пройти тренінг з конфліктології або вивчити відповідну літературу. Для початку засвойте кілька дуже простих правил-вони вам неодмінно допоможуть.

По-перше, виходите з того, що суперечка — не війна, а ваш опонент — не представник ворожої армії. Ставтеся до нього нейтрально. Дайте собі установку:мені не подобається позиція колеги, а не він сам. Припустимо, якщо вас не влаштовує, як колега склав презентацію Вашого спільного проекту, не дозволяйте собі зневажливих зауважень про його інтелект і професіоналізм. Так ви нічого не вирішите, а відносини зіпсуєте серйозно.

По-друге, не розширюйте предмет спору. Якщо ви впевнені, що дитині не слід йти на нічну дискотеку, постарайтеся його переконати, що саме цей захід треба проігнорувати. Не треба “заодно” дорікати його, наприклад, в тому, що він ледачий і погано вчиться. Відкладіть це на потім.

Ще одне, третє, правило. Проявляйте максимальний такт – так ви» обеззброїте ” противника, зніміть напруження боротьби. Говоріть тихо, не підвищуйте голос, не переходьте на особистості. Нехай спочатку вам здається, що вас не чують — через кілька фраз до вашої розважливої аргументованої неголосної мови прислухаються обов’язково: і опонент, і керівництво.

Шах і мат

 як довести свою правоту.

І нарешті, останнє: суперечка подібна шахової партії. Намагайтеся обчислити черговий випад співрозмовника і попередити його, озвучивши контраргумент. Таким чином ініціатива буде у вас в руках — позиція нападника завжди більш вигідна, ніж позиція обороняється. При цьому вона вимагає більшого знання і швидкості реакції — всьому цьому можна навчитися, варто лише захотіти.

Отже, якщо ви не знаєте, як довести свою правоту, але впевнені, що це необхідно, дійте холоднокровно і розважливо, не давайте волю емоціям і вже тим більше не пускайте в хід кулаки — це неконструктивний підхід, який заведе вас в глухий кут. Репутація склочника і скандаліста купується в два рахунки, а позбутися від неї майже неможливо — це практично діагноз.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *