Як перемогти себе?

 як перемогти себе?

Перед нами часто виникають складні, важкорозв’язні завдання. Щоб з ними впоратися, ми збираємося духом, акумулюємо всі свої сили і намагаємося знайти єдине правильне рішення. Це нелегко. А уявіть, як жити в такому режимі подолання день у день? Сергію Шилову після автокатастрофи, в сімнадцятирічному віці, пізнавати світ довелося в інвалідному візку. Сьогодні він шестиразовий чемпіон Паралімпійських ігор, Заслужений майстер спорту Росії. Про те, як домогтися успіху, розповідає Сергій Валентинович Шилов.

 Що головне для перемоги? Якими якостями повинен володіти спортсмен, щоб перемогти?

 як перемогти себе?

Перш за все, витривалістю і терпінням. Головне-вміло ними користуватися: терпіння на тренуваннях, витривалість — на змаганнях. Ще потрібно завжди вірити в свої сили, не шкодувати себе ні на тренуваннях, ні на змаганнях, перемогти себе і перед стартом зуміти налаштуватися на боротьбу.

– як же налаштовуватися на боротьбу?

Чим більше часу спортсмен приділяє тренуванням, тим краще результат на змаганнях. Як то кажуть, важко в навчанні… Витривалість набувається через роки тренувань, напрацьовується методом проб і помилок, після яких спортсмен вже знає, як налаштовуватися перед стартом, як краще себе реалізувати.

Комусь це вдається, а комусь, як відомо, ні. Спортсмен може бути сильнішим, але ще до старту перегоріти і не показати того, на що здатний.

– про що ви думаєте перед стартом?

 як перемогти себе?

На старт потрібно виходити спокійно-як то кажуть, з холодною головою. Я намагаюся ні на що і ні на кого не звертати уваги, особливо на суперників. Концентруюся на дистанції, згадую, як я те ж саме робив на тренуваннях, подумки уявляю, як пройти найбільш складні ділянки дистанції.

Важливо не розхвилюватися, знайти золоту середину психологічної напруги. Передстартове хвилювання, так званий мандраж, може скувати так, що забудеш все, чому вчився. Має бути психологічна рівновага – як в голові, так і в душі. Адже від передстартових хвилин, від налаштованості на боротьбу залежить виступ. Я помітив: якщо на старті говорити собі» я повинен виграти, бути першим”, то не факт, що вийде прийти до фінішу першим. Думки повинні бути націлені на боротьбу, на результат, а не на місце.

– як часто потрібно тренуватися?

Тренуватися потрібно регулярно і, головне, правильно, з професійним тренером. Обов’язково дотримуватися режиму навантажень і відпочинку.

Мені дуже пощастило з тренером — Ірина Олександрівна Громова професіонал з великої літери. За більш ніж 18 років ми навчилися розуміти один одного з півслова — часом досить погляду, слова, щоб зрозуміти, що потрібно робити далі.

– чи забороняють лікарі великі навантаження?

Два рази на рік ми проходимо медичне обстеження в диспансері. Зі спортсменами працюють лікарі, масажисти, Науково-консультативна група, психологи. Нам часто роблять електрокардіограми, біохімічний аналіз крові та іншу необхідну діагностику. Завдяки цьому можна зрозуміти, як відреагує організм спортсмена на пропоновані навантаження і скільки буде потрібно часу на відновлення. Адже якщо з’являються проблеми зі здоров’ям, шанси на перемогу знижуються.

– які у вас стосунки з лікарями? Ви слухаєте поради або доводиться їх іноді ігнорувати?

Ми довіряємо лікарям, намагаємося виконувати все, що вони рекомендують. Якщо поруч з тобою один і той же лікар, він знає твій організм не гірше тебе самого. А це багато чого коштує.

– Що таке-подолання, перемога себе?

Це означає Не можна себе жаліти! Один раз себе пошкодував-недопрацював на тренуванні, другий раз пошкодував — і хорошого результату не буде. Жалість до себе-головний ворог на шляху до видатних результатів. Саме так треба перемагати себе .

мені було простіше, так як я і до травми займався спортом, вчився долати, перемагати себе. З дитинства знав, що значить домагатися через «не можу».

— як бути тим, чия воля надломлена…

Потрібно змушувати себе працювати. Ставити перед собою мету і прагнути до неї, працювати на її досягнення. Потім ставити нову, більш високу мету – і знову прагнути.

Багато що, звичайно, залежить від характеру людини, від його сили волі і цілеспрямованості. Але головне-має бути бажання йти вперед, потрібно хотіти бути не таким, як усі, а бути краще за всіх. Якщо у людини немає внутрішнього стрижня, немає прагнення рухатися вперед, можна радити що завгодно — він не подолає себе.

– Звідки береться цей стрижень?

Від бажання людини жити – не просто існувати, а жити повноцінним життям. Впливає і виховання, дане людині, і його оточення. Адже якщо всі друзі наркомани, алкоголіки-дуже важко вирватися з цього кола. Але як тільки з’явиться бажання боротися, йти далі-така людина з будь-якого важкого становища знайде вихід.

— Скажіть, що допомогло російським спортсменам показати такі високі результати на останніх Паралімпійських іграх?

працьовитість, хороша підготовка.

розмовляла Марина Крупенько

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *