Криза середнього віку у чоловіків.

Кризис среднего возраста у мужчин.

Криза середнього віку у чоловіків – правда це чи міф? Звичайно правда. Як сьогодні у супермена або бізнесмена в певному віці відбувається переоцінка власного життя, і він запитує: «Навіщо мені мільярд? Що мені потрібно для життя? Чи важлива слава?», Так і багато століть назад первісний мисливець питав себе:« Навіщо я весь час полюю на мамонта? Чи потрібна мені ця печера? До чого заслуговувати подачки вождя?»… Приходить час, коли будь-яка людина змінює ставлення до роботи, до сім’ї, до способу життя. У кого-то це трапляється раніше, у кого-то пізніше. Вчені вважають, що час для кризи може наступити в будь-який момент з 35 до 50 років. А у кого-то і не один раз. Але, як би не був широкий цей діапазон, у кого-то криза може трапитися і в 25, а кого-то не наздожене і в 70. Тому що середній вік (і властивий йому криза) – це не роки, а стан розуму, здатність прийняти відповідальність за своє життя і усвідомити, що безсмертних і вічно молодих людей не буває.

Подбайте про себе

Кризис среднего возраста у мужчин.

Людина, у якого мало сил, більше схильний меланхолії і депресії. Надмірне стомлення ніколи не приносить радісних думок, навпаки, перестає радувати навіть те, що радувало завжди. Тому при перших же дзвіночках початку кризи найкраще взяти відпустку і провести його весело і активно. А після – вирішити всі завдання, які підкине необхідність переосмислити своє життя. Перед відпусткою або після нього обов’язково потрібно заглянути до лікаря, пройти профогляд і переконатися, що зі здоров’ям все в повному порядку. Навіщо? Справа в тому, що одна з ознак кризи середнього віку – відчуття погіршення здоров’я, підозрілість, страх заробити невиліковну хворобу. І тут невралгія може прийматися за хворе серце, спрага вечорами за ознака діабету і т.д. Тому відвідати лікаря важливо, щоб почути, що все в порядку, «жити будете» і зайвий раз прослухати лекцію про користь здорового способу життя.

До речі, якщо сім’я гуманно дозволить, то відправитися у відпустку найкраще на самоті, відключивши при цьому мобільний телефон. Тому що кризи середнього віку властиво роздратування щодо дружини, дітей, батьків і роботи. А розлука, як відомо, немов вітер: маленьке полум’я задуває, а велике розпалює ще більше. І якщо, провівши місяць в розлуці з усіма, хто дратував навіть по дрібницях, ви не відчуєте, що скучили, значить, справа не в кризі середнього віку, а в тому, що, дійсно, щось не так…

Вирішіть деякі питання

Кризис среднего возраста у мужчин.

Важко проходить криза середнього віку у чоловіків, які не можуть для себе вирішити деякі питання і не погоджуються змиритися з об’єктивним станом справ. Ті ж, кому вдалося вирішити ряд поставлених життям завдань, криза минуть легко, іноді навіть непомітно. Можна навіть сказати, що якщо якісь спірні життєві моменти дозволити заздалегідь, ще років в 30-35 визначитися з життєвою позицією на певні речі, то таким чином можна підготувати себе до безболісного переходу з одного віку в інший.

Ось деякі питання, на які попросить відповісти екзаменатор-криза :

 • сформовано у вас вірне уявлення про себе, чи приймаєте ви себе таким, який ви насправді?
 • розумієте ви, що старіння неминуче?
 • чи знаходите ви спільну мову зі своєю коханою жінкою, міцні чи між вами збудовані взаємини?
 • вірно ви оцінюєте свої творчі здібності?
 • відповідаєте ви за свої вчинки і несете відповідальність за своїх близьких?
 • міцні і дружні у вас відносини з батьками і дітьми?
 • примирилися ви зі старінням (або смертю) своїх батьків?
 • ведете ви здоровий спосіб життя?
 • цікаво вам жити?
 • отримуєте ви віддачу від своєї роботи?

Не бійтеся старості

Кризи середнього віку властивий і страх перед старістю. Вона видається страшною, безпорадною, зморшкуватою і безглуздою… Можна як завгодно довго на словах доводити, що це не так. Але в житті завжди переконують факти і справи, а не порожні слова і обіцянки.

І ось ці справи :

 • коли Бенджаміну Франкліну був 81 рік, він створював і брав конституцію США ,
 • коли Льву Толстому було 82 роки, він продовжував писати ,
 • коли Вінстона Черчіллю було 82 роки, він написав «Історію англомовних народів» ,
 • коли Сомерсету Моему було 84 роки, він продовжував створювати свої п’єси ,
 • коли Коко Шанель було 85 років, вона продовжувала залишатися законодавницею моди ,
 • коли Мікеланджело було 88 років, він створив архітектурний план церкви Святої Марії ,
 • коли Пабло Пікассо було 90 років, він продовжував малювати ,
 • коли Бернарду Шоу було 93 роки, він написав п’єсу «Вигадані історії»…

У цьому списку ви можете залишити порожній рядок, щоб потім, років через 50, вписати в неї своє ім’я…

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *