Ламаємо харчові стереотипи дитини.

 ламаємо харчові стереотипи дитини.

Ніякий турботливий батько не може залишатися спокійним, коли його дитина перебивається з гамбургера на піцу і запиває з’їдене кока-колою. Особливо, якщо при такому режимі дитя раз у раз атакують застуди, а шлунок починає давати збої…

Найсумніше, що, коли у дитини починаються проблеми зі здоров’ям і батьки всерйоз замислюються про те, що пора посадити чадо на домашні бульйончики, відучити від фаст-фуду сина буває вкрай складно.

При спробі зробити харчування улюбленого тінейджера правильним, батько з подивом виявляє, що у дитини починається буквально наркотична ломка. І справа тут не тільки в фізіологічній, але і в психологічній залежності.

 ламаємо харчові стереотипи дитини.

Рухаючи в маси ідею зручності і користі швидкої їжі, піарники найпопулярнішою закусочної швидкої їжі спрацювали блискуче: зараз у підростаючого покоління похід в «ресторан» фаст-фуду асоціюється зі святом життя. Яскраві упаковки, потужні підсилювачі смаку і привітний клоун біля входу потроюють ентузіазм, з яким дитя поглинає нові порції картоплі-фрі і біг-маки.

Згадайте своє дитинство: Напевно ви теж дуже хотіли, щоб свято життя тривало вічно і прагнули туди, де у вас з’являлося відповідний настрій. Тільки у вашому дитинстві це були дитячі майданчики і піонерські табори, а в дитинстві вашої дитини — це (нікуди не дінешся) Макдональдс…

Керівник відділу дитячого харчування Інституту харчування РАМН доктор медичних наук, професор Ігор Якович Кінь: «Проблема в тому, що швидка, смачна їжа — стиль життя сучасного суспільства. Діти відчувають, що фаст-фуд це модно. Наше завдання пропагувати іншу моду – на здорове харчування”…

зламати харчові стереотипи

Так як же відучити дитину від»сміттєвої їжі”? У цій нелегкій справі фахівці рекомендують батькам дотримуватися кількох простих правил.

Правило перше. Не забороняйте дитині їсти те, що йому їсти хочеться. І справа тут навіть не в тому, що заборонений плід солодкий, а в тому, що заборонами ви травмуєте і без того нестійку психіку підлітка. Та й потрібного ефекту такими методами ви, швидше за все, не досягнете. І. я. Кінь: “не варто робити трагедію, якщо ваша дитина раз на рік відзначив день народження в закусочній фаст-фуду. Нічого трагічного після цього не трапиться. Гірше, якщо він проводить там години безперервно кожен день…»

Правило друге. Подумайте, чому ваша дитина так любить “Макдональдс”? Чого йому не вистачає вдома? Вмійте створити йому святковий настрій в рідних пенатах. Адже швидше за все при мінімумі зусиль ви напевно приготуєте йому більш смачні котлети з більш смачним соусом, ніж заправляють закуски в забігайлівках. А якщо проявити трохи фантазії, то святковий настрій вдома можна створити без особливих зусиль.

Правило третє. Говоріть з дитиною. У нашій реальності дуже мало речей і явищ, які не можна пояснити словами. Принаймні, шкода фаст-фуду до них точно не відноситься.

Розкажіть дитині про те, чим загрожує йому постійне поглинання гамбургерів. Тільки абстрактні формулювання типу» фаст-фуд шкідливий для здоров’я ” тут не годяться.

І. я. Кінь: “зараз у школах дітям розповідають про правильне харчування. Але одна справа розповісти, інша-переконати…»

Розкажіть чаду про конкретні наслідки тяги до швидкої їжі: ожиріння, прищах, болях в шлунку і нездоровому кольорі шкіри з жирним блиском і розширеними порами. На допомогу вам ЗМІ і численні байки про любителів швидкої їжі, вимушених розміщувати свої неосяжні тіла на ліжках зі сталевими тросами. Для наочності можете навіть показати їх фотографії. Іноді вони діють сильніше, ніж будь-яка проголошена заборона.

Правило четверте. Надихайте дитя власним прикладом. Якщо бути чесним, то без цієї умови інші три заходи будуть неефективними. Посудіть самі: як дитина може повірити на шкоду фаст-фуду, якщо бачить, як ви кожен день з апетитом і хрускотом за вухами поглинаєте черговий хот-дог?.. Адже тато з мамою — приклад скрізь і в усьому, так адже? Відмовки типу: “я вже великий, мені можна” тут не годяться. Не робіть з фаст-фуду чарівний пропуск в світ дорослих. В іншому випадку ви або вженете дитину в депресію, або зіткнетеся з його не зовсім здоровими спробами довести вам, що він вже «гідний цього біг-маку».

Правило п’яте. Починати привчати дитину до правильного харчування потрібно раніше, ніж ви думаєте. Тоді вищеописані чотири умови взагалі виявляться зайвими. І. я. Кінь: “харчові звички формуються не з дитинства, а ще до народження: плід відчуває те, що є мати. І звичка до певних хімічних елементів і поживних речовин може сформуватися ще до народження. Саме тому привчати дитину до нормального раціону мати повинна ще до того, як вона стала матір’ю…»

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *