Масаж дитини. Не тільки корисно, але і приємно.

 масаж дитини. Не тільки корисно, але і приємно.

Масаж корисний не тільки як ефективна профілактика, він так само успішно застосовується в лікуванні різних захворювань. Дитячий масаж, крім того, сприяє більш швидкому і гармонійному психофізичному розвитку дитини. Так, в результаті масажу нормалізується діяльність практично всіх органів і систем, поліпшується харчування кісток і м’язів (що для дитини означає кращий ріст). При цьому користі від масажу тим більше, чим молодша дитина. Тому треба батькам знати, як робити дитині масаж.

без стомлення

 масаж дитини. Не тільки корисно, але і приємно.

Масаж – це навантаження на організм, навіть якщо здається, що втомлюватися в ньому немає від чого. Зовнішня видимість, дійсно, така: рухи в масажі пасивні (тобто виконуються дитиною за допомогою дорослого), або масажні прийоми засновані на коригуючих позах і т.д. проте дитина все одно втомлюється. Тому в дитячому масажі не повинно бути занадто складних і дуже довгих вправ. Сам сеанс масажу також не повинен бути тривалим.

обережність у виборі

Для дитини підійде будь-який вид класичного масажу, також можуть бути використані елементи точкового масажу, інші види рефлексотерапії. Однак перевага, як правило, віддається тим видам масажу, які вважаються більш м’якими. При цьому ніжний вплив не означає слабке. Погладжування, обережні розтирання і легкі ударні прийоми, якщо використовувати їх грамотно, принесуть велику користь.

тонізуючий масаж

Залежно від поставленої мети може бути обраний масаж тонізуючий або розслабляючий. Для тонізуючого характерні швидкий темп, енергійні розтирання і розминання, велика кількість ударних прийомів.

розслабляючий масаж

Як робити дитині масаж розслабляючий? Плавно і ніжно. Під час його виконання використовується багато погладжувань, струшувань, розтирань і розминань, а ударних прийомів в цьому виді масажу майже немає.

без болю і неприємностей

Яка б техніка масажу не була обрана, масаж для дітей, особливо масаж для немовлят, повинен бути безболісним. Деякі хворобливі прийоми можуть бути допустимі тільки в масажі для дорослих. У масажі для дітей їм місця немає. При цьому потрібно враховувати, що дитина не завжди може сказати, що йому боляче. Тому той, хто робить масаж, повинен бути дуже уважний — стежити за реакцією дитини, за його мімікою, виразом обличчя. І тим більше не можна продовжувати масаж, якщо дитина розплакався, нервує, переживає. Ці негативні емоції зведуть до нуля користь від масажу.

правильний час

Масаж потрібно проводити не раніше, ніж через півгодини після їжі. Але займатися з голодною дитиною не варто. І, природно, не повинно бути ніяких перекусів (на зразок цукерок і сушок) під час виконання вправ. Якщо дитина вередує, значить, час масажу потрібно перенести, а не «підкуповувати» дитини солодким і не змушувати його підкоритися погрозами.

додаткові засоби

 масаж дитини. Не тільки корисно, але і приємно.

У дитячому масажі намагаються не використовувати різні масла. Вважається, що вони підсилюють ковзання і знижують ефективність таких прийомів, як розтирання і розминання. Крім того, масла можуть викликати алергічну реакцію. А ця реакція непередбачувана і вкрай небажана, особливо у немовлят.

шкода від масажу

Шкоди від масажу бути не може, якщо він проведений за всіма правилами, а у дитини немає протипоказань. Так, сумнівно співвідношення шкоди/користі масажу при підвищеній температурі, захворюваннях шкіри, цукровому діабеті і деяких інших станах і захворюваннях. Хоча існує спеціальна методика жарознижуючого масажу рефлексогенних зон, і якщо ви нею володієте — чому б і ні?

Взагалі ж показання до проведення масажу дуже широкі. Він особливо корисний при плоскостопості, викривленні ніг, порушення постави, а також при захворюваннях органів дихання і кровообігу, при порушенні обмінних процесів. Тому вивчайте, як робити дитині масаж, з метою профілактики він корисний всім малюкам тому, що допомагає їм рости міцними і здоровими.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *