Перший, другий … пішли зубки.

 перший,другий & hellip; пішли зубки.

Перші зубки з’являються приблизно в шість місяців. У кого-то раніше, у кого-то пізніше. Як правило, якщо у батьків зубний період почався рано, то і у дітей зубки не змусять себе довго чекати. І навпаки. Але навіть якщо перші зубки з’являються ближче до року не варто панікувати. Без зубів дитина не залишиться. Адже насправді діти народжуються вже з ” повнимкомплектом ” молочних зубів. Просто до пори до часу ці 20 дорогоцінних перлин заховані в яснах. І коли приходить час, вони не “ріжуться” і не “прориваються” — як це прийнято говорити-а повільно ковзають і нахиляються в пошуках шляху назовні. Коли ріжуться зубки, ніж допомогти дитині, як зробити цей час найбільш комфортним для нього?

час нових покупок

Так як зазвичай «зубний період» починається приблизно до напівроку, потрібно придбати до цього часу прорізувачі, оновити соски для пляшечок і пустушки, порадитися з лікарем про те, який охолоджуючий гель для ясен можна буде застосувати і купити цей засіб, залишивши до пори до часу в домашній аптечці. Також потрібно подбати про те, щоб в дитячій аптечці було жарознижуючий і болезаспокійливий засіб.

як вони з’являються?

Зубки у дітей, як правило, прорізуються парами — спочатку два нижніх, потім два верхніх, потім знову два нижніх, знову два верхніх і так далі. При цьому з’являються зуби за “правилом чотирьох”: кожні чотири місяці з’являються чотири нових зубки. З особливостей прорізування зубів можна виділити такі: у дівчаток зубки найчастіше прорізаються раніше, ніж у хлопчиків, часто зубки виходять з ясен під незвичайним кутом — одні прямо, інші здаються кривими, але з часом випрямляються.

Здрастуй, зубна щітка

 перший, другий… пішли зубки.

Як тільки здався перший зубок, потрібно починати привчати дитину до зубної щітки. Перед сном Зубок чистити і скасувати пиття соків на ніч (дозволяти дитині засипати з пляшкою соку — це вірний шлях до появи пляшкового карієсу). В аптеці необхідно вибрати зубну пасту, яка не є небезпечною в разі випадкового проковтування. Також необхідно проходити регулярні профілактичні огляди у дитячого стоматолога. Ці нескладні заходи допоможуть зміцнити здоров’я дитини.

слиняві неприємності

Чимало неприємностей під час прорізування зубів доставляють слюні. І справа не тільки в тому, що вони постійно течуть з рота, а коли дитина щось лопоче, то просто-таки бризкає слиною. Набагато неприємніше те, що через слинотечі нерідко з’являється висип навколо губ і на підборідді. Щоб впоратися з цією проблемою, на ніч під підборіддя можна підкладати дитині рушничок або пелюшку, які будуть вбирати надлишки слини. Днем слину потрібно змивати тепленькою водичкою іпромокати обличчя насухо, але так щоб не натерти проблемне місце. Також можуть полегшити стан пом’якшувальні крему або кокосове (або мигдальне) масло. Потрібно бути готовим до того, що від слинотечі дитина може почати давитися і кашляти. На слину в таких великих кількостях може зреагувати не тільки особа. Так, внаслідок сильного слинотечі у дитини може виникнути пронос (також пронос може виникнути через підвищення температури при зростанні зубів).

висока температура

Напередодні появи зубків у дитини може піднятися температура (але, як правило, вона не буває вище 38,3°С; якщо ж температура піднялася вище, справа може бути зовсім не в зубках), з’явиться загальне нездужання. Але якщо, наприклад, дитині півроку і батьки підозрюють, що температура пов’язана з наближенням ” зубного періоду», це не означає, що непотрібно звернутися до лікаря. Адже нерідкі випадки, коли мама з татом думають ” це зубки!”, а лікар при огляді виявляє у дитини запалення вуха, так як саме з болем у вусі найчастіше можна сплутати дискомфорт від того, що ріжуться зубки. Чим допомогти дитині в такій ситуації, як не порадою лікаря.

ріжуться зубки… чим допомогти? Підтримайте імунітет

У період росту зубів у дитини може бути ослаблений імунітет. Тому нерідко черговий зубок і чергові соплі — стають нероздільними. Щоб уникнути таких взаємозв’язків, потрібно намагатися не переохолоджувати дитину, не перегрівати, не перестаратися з охолодженням прорізувачів і відмовитися від спілкування з хворими однолітками, сподіваючись на авось. Також не варто відлучати дитину від грудей в період, коли «пішли зубки».

Звичайно, ці важкі молочні зубки випадуть. Але помилково вважати, що через це не варто особливо про них піклуватися. Насправді, вони “зберігають місце” для постійних зубів. Без них може зіпсуватися прикус. З карієсних молочних зубів хвороба може передатися на здорові корінні. Тому важливо не забувати про молочні зубитоді, коли вони перестали турбувати малюка ночами і викликати у нього нездужання. Зубки з болем прорізаються, але щоб болю більше не було, за ними тепер потрібно постійно і дбайливо доглядати. Крім того, догляд за зубами — це не тільки внесок у здоров’я дитини, але і в його успішність, адже з гнилими зубами складно бути веселим і усміхненим.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *