Життя продовжує пісня. І правильне дихання.

 життя продовжує пісня. І правильне дихання.

Для мешканок мегаполісів знайти фітнес-клуб, де будуть раді запропонувати програму 50+, а також скорегують навантаження з урахуванням фізичного стану і перенесених захворювань, знайти нескладно. Також не важко буде знайти Центри йоги, де є спеціальні курси дихальних вправ. Але що робити мешканкам провінційних міст або сіл? Сподіватися на ліки і грядки, в надії, що таблетки, доктора і «фітнес на картоплі» зможуть як слід зміцнити здоров’я?

Або, може бути, займатися самостійно?

На жаль, будь-які фізичні навантаження у людей старшого віку не повинні бути безконтрольними. Але вони повинні бути. Найчастіше необхідний набір вправ рекомендує лікуючий лікар. Перенесли інфаркт він порадить проходити протягом дня, без поспіху, близько 1,5 км. тим, у кого внаслідок остеопорозу існує ризик переломів, порадить відвідувати басейн і т. д. і т. п.

Однак існує ще один спосіб зміцнити своє здоров’я. Він доступний мешканкам будь-якого населеного пункту незалежно від віку і не вимагає ретельного медичного контролю.

 життя продовжує пісня. І правильне дихання.

Це пісня!Так-так, саме пісня, спів-сольний і хоровий, можуть нітрохи не гірше лікувальної фізкультури підтримувати наше здоров’я. І справа не тільки в тому, що бадьора музика, однодумці, захопленість підвищують життєвий тонус і піднімають настрій. Звичайно, емоційний стан впливає на фізичне здоров’я. Але це тільки половина лікувального ефекту. Оздоровлює в пісні ще й те, що співаючий «дихає по-особливому», а правильне дихання — важливий елемент здоров’я. І виходить з цього ось що…

Ставимо дихання

Люди дихають або грудьми, або животом. Жінки-переважно грудьми. Чоловіки-животом. Давно помічено, що дихання грудьми, якщо можна так висловитися, — «менш ефективно». Воно вимагає більше вдихів і видихів в хвилину, ніж при диханні животом. Це призводить до великих навантажень на серце, отже, підвищується тиск, починає давати збої нервова система. Так що дихання животом-більш повне. Завдяки йому організм отримує більше кисню, необхідного кожній клітинці тіла людини.

Пісня вчить дихати животом. Але є спосіб навчитися цьому диханню і по-іншому. Наприклад, можна лягти на ліжко, розслабитися, покласти на живіт книгу і спробувати вправу для правильного дихання. Далі потрібно зробити глибокий, повільний вдих через ніс так, щоб живіт надувся, немов повітряна куля. Книга при цьому, природно, підніметься вгору. Далі, повільно видихаючи повітря через ніс, потрібно дати повітрю повністю вийти — живіт «здується», книга опуститься. Навіть найперші спроби дихати животом дадуть заряд бадьорості, додадуть сил, і людина відчує себе краще.

розвиваємо слух

 життя продовжує пісня. І правильне дихання.

Звичка дихати носом є не у кожної людини. Більш того, з роками, коли підйом навіть на невелику гірку стає великим випробуванням, нібито правильне дихання через рот починає здаватися більш прийнятним. Однак корисніше дихати носом. Тому що ніс зігріває і зволожує проходить через нього повітря, крім того, він направляє і пропускає більше кисню в нижні легеневі частки, де кисневий обмін вище, а також дихання через ніс оберігає організм від попадання інфекцій, пилу, алергенів, тобто захищає від застуд (настільки частих і небажаних в літньому віці), так як слизоваоболонка служить своєрідним фільтром. Навіть два цих зміни в диханні регулюють метаболізм, покращують травлення, заспокоюють нервову систему… Але це далеко не всі перетворення, які відбуваються, коли людина починає співати і правильно дихати, — їх набагато більше. А заперечення на кшталт: “та як я буду співати, у мене слуху/голосу немає”, – не приймаються! Тому що, якщо співати спочатку вдома під включений телевізор або радіоприймач, то, з часом, і «на людях» буде виступати не соромно, тому що СЛУХ розвивається. А голос є у кожного, і куди краще “співати душею”, ніж мовчати і …неправильно дихати!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *