Тому що без води … Вода для дитини.

 тому що без води… Вода для дитини.

Важливість води для життя на Землі навряд чи хто візьметься. Почнемо з того, що саме у воді кожен з нас проводить 9 місяців свого внутрішньоутробного життя, на материнському молоці (по науковому кажучи водному розчині білків, жирів і необхідних мікроелементів) росте і розвивається, та й сам організм людини на 50-80% складається з води.

Тому, якщо уважно придивитися до того, скільки користі вода, при правильному підході, може принести здоров’ю, затерта до дірок фраза Вода джерело життя втрачає свою банальність.

П’ємо хорошу воду заряджаємося здоров’ям

 тому що без води… Вода для дитини.

Дітям потрібно набагато більше води, ніж дорослим (якщо дивитися в процентному співвідношенні). Так, грудничку потрібно приблизно 150 мл рідини на 1 кг ваги на добу. Виходить, начебто, не так і багато від 0,5 до 1 літра. Але якщо перерахувати цю кількість на вагу дорослої людини виходить приблизно 10 літрів в день! Така підвищена потреба у воді для дитячого організму пояснюється тим, що у малюків:

 • Обмінні процеси відбуваються з більшою інтенсивністю;
 • нирки мають меншу здатність до концентрації;
 • відбувається швидке зростання організму.

Тому для дитячого харчування дуже важлива якість споживаної води. Якщо ви з дитиною живете в чистій сільській місцевості і п’єте джерельну воду все в порядку. Але навіть воді з колодязя не завжди потрібно беззастережно довіряти, оскільки в нього можуть потрапляти небажані добавки у вигляді хімікатів, використовуваних при обробці полів, стічних вод сільськогосподарських підприємств і т.д. тому, щоб переконатися, що вода хороша, потрібно відвезти її в лабораторію найближчої санепідемстанції. Якщо медики дають добро ваше серце буде спокійно.

У місті ситуація складніша. Водопровідна вода, в якій міститься півтаблиці Менделєєва, для дитячого харчування підходить насилу. Її потрібно обов’язково відстоювати і кип’ятити. Та й то не скрізь це допомагає, тому що якість очисних споруд у багатьох регіонах Росії залишає бажати багато кращого. Але ж вода після очищення потрапляє в ваш кухонний кран, їй ще необхідно подолати кілометри труб: покритих багаторічним шаром іржі і зовсім не стерильних…

Тут на допомогу приходять аквафільтри і бутильована вода. Для того щоб вода не шкодила здоров’ю малюка, а приносила користь, вона повинна мати сертифікат відповідності СанПіН 2.1.4.1116-02. Нещодавно російські вчені провели дослідження під назвою вплив складу питної води на стан здоров’я дітей. 700 дітей 3-7 років, розділених на дві групи основну і контрольну, протягом року пили звичайну кип’ячену водопровідну воду ібутильовану дитячу, відповідно. В результаті з’ясувалося, що в другій групі Дошкільнята в рази рідше піддавалися ризику шлунково-кишкових і алергічних захворювань. Мало того, після року вживання якісної бутильованої питної води у них було відзначено статистично достовірне зменшення захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). Так що є привід задуматися…

лікуємося водою

Лікарі нарікають, що практично здорових діточок рік від року стає все менше. Тому є різні причини і накопичення генетичних факторів схильності до різних захворювань, і зниження імунітету під впливом екологічних факторів і т.д. як би там не було, з багатьма хронічними захворюваннями у дітей допомагає впоратися лікувальна мінеральна вода. Як і будь-які ліки, мінеральну воду (дозування, час прийому, кількість, температуру) дитині повинен призначати лікар. Тоді, при грамотному підході, мінералка ефективно зменшує запальні явища в слизовій оболонці шлунково-кишкового тракту,нормалізує секреторну (виділення травних соків) і моторну (рухову) функції шлунка і кишечника, підсилює вироблення і виділення жовчі, нормалізує водно-сольовий обмін, покращує відділення мокротиння, зменшує кашель. І плюс до цього мікроелементи, що містяться в мінеральній воді, допомагають відрегулювати імунний статус і обмін речовин. А ось вже чим-чим, а мінеральними водами Росія багата є у нас і хлоридні, і гідрокарбонатні, і сульфатні, головне правильно їх застосовувати. Ну і ще переконати дитину, що несмачна водичка ці ліки, і приймати його потрібно не вередуючи.

купаємося і набираємося здоров’я

 тому що без води… Вода для дитини.

Куди з великим ентузіазмом, ніж мінеральною водою, дітки різного віку лікуються за допомогою купання в морі, в річці, в озері, в басейні, та де завгодно! Ванна теж підійде, особливо, якщо купальнику менше 3-х років, і йому є де розвернутися. Зручна ванна і тим, що в ній можна використовувати настої лікувальних трав, перетворюючи процес купання в повноцінне терапевтичний Захід.

Існує три види лікувальних ванн:

 • Теплі ванни (37-40 градусів) з валеріаною, пустирником, мелісою і т.д. надають заспокійливу дію, нормалізують сон і апетит.
 • Холодні ванни (20-36 градусів) добре впливають на діяльність серцево-судинної системи, покращують м’язову систему. Можливе використання тонізуючих трав після консультації з лікарем.
 • Гарячі ванни (41-42 градуси) підсилюють лімфо – і кровопостачання, покращують обмінні процеси, стимулюють видільні функції шкіри, знімають спазми, полегшують дихання при кашлі, сприяють відходженню мокротиння.

Особливо гарні для малюків морські купання. Повноцінною заміною їм можуть стати і ванни з морською сіллю, приготовані в домашніх умовах. За них ратують багато фахівців:

 • педіатри впевнені, що морські ванни зміцнюють судини, особливо дрібні периферичні, покращують кровопостачання органів і систем організму, і це не кажучи про беззастережному гартує ефекті!
 • ревматологи кажуть, що морська вода багата мінералами і мікроелементами, тому надає позитивний ефект при таких захворюваннях, як артрит, артроз і т. д.
 • пульмонологи давно зійшлися на думці, що цілюща морська вода підвищує опірність організму до різних запальних захворювань дихальної системи
 • дерматологи стверджують, що при купанні в епідерміс шкіри проникають електроліти, які активізують обмін речовин і покращують стан клітин. Також завдяки тому, що зміцнюються дрібні судини, поліпшується кровопостачання шкіри, що допомагає при таких поширених дитячих захворюваннях, як дерматози і т. д.
 • ендокринологи також за морські купання. Оскільки в процесі організм природним шляхом отримує йод, такий необхідний для роботи щитовидної залози імунологи висувають свої аргументи: в морській воді присутні іони магнію, що стимулюють багато життєво-важливі процеси, такі як поділ клітин і т. д.

займаємося аквафитнесом

 тому що без води… Вода для дитини.

Ви помічали, що ваша дитина готова годинами сидіти у воді? А все тому, що діти інтуїтивно відчувають користь водного середовища для свого організму. Адже у воді зовсім по-іншому протікають основні процеси життєдіяльності, вода зміцнює м’язи малюка, прискорює кровотік. Все разом це називається акватренінгом.

Шум води краща Колискова

Ви помічали, що на відпочинку, біля моря або річки, дитина зазвичай краще спить? Ми прагматично пояснюємо це тим, що він набігався за день, але це не зовсім так. Дихання і шум води найкраща Колискова. Вона налаштовує нашу нервову систему на релакс, допомагає розслабитися, знімає напругу. Тому і взимку, коли від найближчого моря вас і ваше чадо відокремлюють тисячі кілометрівобов’язково заведіть звичай включати в дитячій саунд-трек із серії живий океан ви помітите, наскільки звук води заспокійливо діє на малюка!

Не дарма вода вважається животворящою силою Землі. Вона готова віддавати нам стільки, скільки ми можемо у неї взяти, щоб закласти хороший фундамент здоров’я наших дітей. І наскільки міцним він буде залежить від нас з вами!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *