Годуємо дитину: швидкий, смачний і корисний сніданок.

 годуємо дитину: швидкий, смачний і корисний сніданок.

Зі сніданком лікарі пов’язують багато позитивних ефектів для здоров’я. Наприклад, вчені вирахували, що жінки старше 40 років, відмовившись від шкідливих звичок і почавши повноцінно снідати вранці, можуть продовжити життя мінімум на 10 років. А інші дослідження показали, що, снідаючи, жінка підвищує свій шанс стати мамою хлопчика, а, відмовляючись від сніданку,швидше за все, буде матір’ю дівчинки. Дієтологи та імунологи навперебій повторюють рекламну фразу про те, що сніданок забезпечує енергією на весь день. Народна мудрість закликає ні з ким не ділитися сніданком. Але цікаво, так само, як для дорослих, корисний сніданок для дітей, і що таке корисний дитячий сніданок?

корисний сніданок

 годуємо дитину: швидкий, смачний і корисний сніданок.

Діти, які снідають, за запевненнями педіатрів, фізично більш активні, рідше хворіють завдяки більш міцному імунітету, і в цілому вони відчувають себе набагато краще не снідають однолітків.

Проблема зайвої ваги, яка сьогодні актуальна і для дітей, також обходить стороною тих, хто добре снідає. Ця корисна звичка дозволяє їм без праці дотримуватися народну мудрість про те, що сніданок потрібно з’їсти самому, обідом поділитися з другом, а вечерю віддати ворогові. Іншими словами, той, хто грамотно снідає, отримує страховку від постійних перекусів, не переїдає протягом дня і не наїдається досхочу перед сном.

швидкий сніданок

 годуємо дитину: швидкий, смачний і корисний сніданок.

Сніданок на швидку руку кукурудзяні пластівці, мюслі – корисний тільки в тому випадку, коли головним з ранку на кухні виявляється не вміє готувати ТАТО. Тоді, звичайно, швидкий сніданок виграє на тлі бутербродів з ковбасою і підгорілої вівсянки. У всіх інших випадках від кукурудзяних пластівців і мюслі краще відмовитися. По-перше, через цукрової пудри, шоколадної глазурі і великогокількості цукру, кукурудзяні пластівці і мюслі швидко призводять до карієсу і зайвої ваги. По-друге, всілякі барвники в подібних продуктах без праці можуть спровокувати алергічну реакцію. По-третє, ситість від такого сніданку пройде швидко, а користі для зростаючого організму, що потребує вітамінів, мінералів та інших корисних речовинах, може і взагалі не бути.

Звичайно, зрідка в якості ласощі і виключення сніданок може бути солодким і»марним”. Але не раніше, ніж дитина стане школярем – така рекомендація Інституту харчування РАМН. А годувати дитину молодше трьох років кукурудзяними пластівцями може бути взагалі небезпечно для його здоров’я (малюк може просто-напросто вдавитися).

ідеальний сніданок

Щоб сніданок був для дитини максимально корисним, в ньому всього корисного повинно бути по чуть-чуть. А саме, трохи

  • білкової їжі (сир, кефір, йогурт, молоко, м’ясо),
  • продуктів, багатих вуглеводами (каші, та ж вівсянка, цільнозерновий хліб),
  • вітамінів і клітковини (свіжі овочі, фрукти або свіжовичавлений сік з них).

А ось солодких, солоних і щедро приправлених страв в дитячому сніданку бути не повинно – ідеальним вони сніданок не зроблять, корисним теж.

а щоб дитина із задоволенням їв ідеальний сніданок вранці, мамам і татам всього лише потрібно навчитися робити корисне смачним і не забувати фантазувати.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *