Скрип-скрип … Дитячий бруксизм.

 Скрип-скрип & hellip; Дитячий бруксизм.

таке дивне захворювання

Ви вже не перший раз чуєте, як малюк уві сні скрипить зубами. Звичайно ж, у нього глисти одностайно підказують домочадці стурбованої мамі. Однак це не так, запевняють педіатри. Скрип зубами уві сні має зовсім інші причини.

Зрозуміло, що постійне скрегіт зубів дитини викликає тривогу. Чому скрипить і що з цим робити ось два основних питання, які мучать батьків. За порадою оточуючих вони кидаються в аптеки, купують глистогінні препарати, напихають ними малюка але скрип не зникає. І не зникне ця думка сьогодні вважається помилкою. До бруксизму (таке наукова назва носить скрип зубами уві сні) паразити не мають ніякого відношення

З чим пов’язаний бруксизм до кінця поки неясно. Лікарі виділяють кілька основних ймовірних причин.

неправильний прикус

 Скрип-скрип & hellip; Дитячий бруксизм.

Якщо у вашої дитини порушений прикус, то швидше за все він буде скрипіти зубами. В основному, цим страждають малюки 23 років, так як в цей час зубки верхньої і нижньої щелепи притираються один до одного. Якщо напади скрипіння трапляються часто і тривають довго, обов’язково покажіть малюка стоматолога.

Нервове перенапруження

Ваш малюк може скрипіти зубами уві сні через звичайного стресу. Якщо дитина сильно порушимо, ввечері його важко заспокоїти, він легко дратується, заходиться плачем це порушення функціонування його нервової системи. Такі діти дуже часто скриплять зубами не тільки вночі, але іноді і під час неспання. Батькам потрібно проконсультуватися у невропатолога, якщо стан малюка викликає питання і тривогу.

У будь-якому випадку поведінка дорослих по відношенню до такої дитини має бути рівним, ласкавим і стриманим. Зверніть увагу на атмосферу у вашій родині якщо ви самі розмовляєте один з одним на підвищених тонах, часто з’ясовуєте відносини в присутності малюка, то він постійно існує в стресовій обстановці! А це негативно позначається на його здоров’ї.

Деякі діти погано засинають посидьте біля ліжечка дитини, почитайте йому на ніч цікаві книжки. Поговоріть з малюком можливо, його щось турбує або лякає (дитячі страхи поширене явище). Постарайтеся заспокоїти дитину можна включати на ніч в його кімнаті нічник.

збільшені мигдалини

Причиною бруксизму можуть стати збільшені носоглоткові мигдалини аденоїди. Це захворювання дуже поширене серед 3-7-річних дітей, які перенесли, наприклад, кір, грип, гострі запалення верхніх дихальних шляхів і т. д.

 Скрип-скрип… Дитячий бруксизм.

Наявність аденоїдів порушує дихання дитини уві сні його носоглотка пересихає, він може хропіти, скрипіти зубами. В цьому випадку обов’язково покажіть малюка лікаря-отоларинголога.

порушення сну і спадковість

Фахівці-сомнологи, що займаються проблемами сну, вважають, що виникнення бруксизму безпосередньо пов’язане з порушеннями фаз сну. Вони ставлять цю недугу в один ряд з хропінням, енурезом, сомнамбулізом (лунатизмом). Можна спробувати давати дитині на ніч настої валеріани або інших заспокійливих трав.

До речі, вважається, що якщо хтось із батьків страждає бруксизмом, то і дитина буде скрипіти зубами. В цьому випадку бруксизм спадковий і лікуванню не піддається.

краще підстрахуватися

 Скрип-скрип… Дитячий бруксизм.

Звичайно, якщо ваша дитина скрипнув зубами всього лише пару раз за ніч впадати в паніку не слід. Просто поспостерігайте за ним можливо, це просто одиничний випадок. До речі, багато малюків люблять поскрипіти, коли у них ріжуться зуби. Якщо ж скрип зубами уві сні повторюється досить часто і триває більше 10 секунд, потрібно вживати заходів.

Якщо у вашої дитини бруксизм, незалежно від причини виникнення, потрібно звернутися до лікаря. Ігнорувати це не можна. В першу чергу, через безпосередню загрозу зубам дитини, а також через можливі відхилень в його здоров’ї. Якщо огляд у лікарів-фахівців (педіатра, невропатолога, стоматолога) не виявив будь-яких порушень хвилюватися не варто. Як правило, в цьому випадку малюк перестане скрипіти зубами сам, у міру дорослішання.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *