Кардіотренування: правильно і без фанатизму.

 кардіотренування: правильно і без фанатизму.

Якщо хочете зміцнити серцево-судинну систему і зняти нервову напругу, спробуйте почати кардіотренування. Для схуднення, до речі, це теж відмінний засіб! Висока стомлюваність, погане самопочуття, зайва вага ці проблеми, на жаль, звичні для городян. І причина тому не тільки в поганій екології міста, а й малорухливому способі життя. Як підтримати своє здоров’я?

Кардіотренажери відмінна річ для підтримки краси і здоров’я. Вибрати можна той тренажер, який підходить вам найбільше. Якщо ви любителька бігу займайтеся на біговій доріжці. Віддаєте перевагу велосипедні забіги вибирайте велотренажер. Біг і велосипед не для вас? До ваших послуг степпери, еліптичні і навіть гребні кардіотренажери. Розберемося, що ж представляє з себе кожен з них і на якому тренажері займатися найбільш ефективно.

і тренування, і задоволення!

 кардіотренування: правильно і без фанатизму.

Степпер. Найпростіший і компактний тренажер, що імітує підйом по сходах кроком або бігом. Ці тренажери дозволять вам зміцнити м’язи ніг і найбільш проблемних зон стегон і сідниць (саме тому степпери так популярні у жінок). Найпростіші степпери з нерегульованим навантаженням. У моделях подорожче ви можете задавати параметри тренування: дистанцію, час, частоту кроків.

Увага! Степпер не найкращий вибір для новачків у фітнесі. Заняття на такому тренажері вимагають великої сили і витривалості.

Бігова доріжка.

 кардіотренування: правильно і без фанатизму.

Це найпопулярніший тренажер так як багато хто вважає БІГ найбільш корисною і приємною тренуванням. Дійсно, регулярні заняття бігом відмінно розвивають дихальну систему організму, підвищують витривалість, добре спалюють жир. Мало того, ці заняття дійсно приємні, так як під час тренування в крові людини підвищується рівень ендорфінів гормонів щастя, що визначають його емоційний настрій. Таким чином, БІГ, крім підтримки здоров’ю, ще й прекрасно стимулює вашу нервову систему.

Ці тренажери діляться за типом приведення в рух бігового полотна. У механічних доріжках бігове полотно рухається за рахунок зусилля м’язів ваших ніг. Ці доріжки найдешевші, але заняття на них більш трудомісткі. Зрозуміло, що чим більше ваша втома, тим повільніше б будете рухати полотно, і інтенсивність занять поступово знижується.

В електричних доріжках полотно рухається завдяки електромотору, тому інтенсивність тренування на цьому тренажері вище, і ви більш повноцінно опрацьовуєте всі групи м’язів. Мінус електричні доріжки коштують в рази дорожче.

Увага! Заняття на біговій доріжці протипоказані тим, хто має проблеми з опорно-руховим апаратом або судинами.

Велотренажер, або велоергометр, також один з найпопулярніших тренажерів для дому. Власне кажучи, це звичайний велосипед, тільки без коліс. Ви так само сідаєте на сідло, крутите педалі, але… нікуди не їдете. Такий тренажер дуже корисний для тих, хто хоче особливо ретельно опрацювати і розвинути м’язи ніг або виправити поставу.

Вибираючи велоергометр, зверніть увагу, наскільки зручно і комфортно вам на ньому сидіти. Найкраще, якщо сідло має підтримуючу спинку (для спини) в такому випадку ви будете менше втомлюватися, а значить довше тренуватися.

Увага! Велотренування не для вас, якщо ви маєте серйозні проблеми з хребтом.

 кардіотренування: правильно і без фанатизму.

еліптичний тренажер це синтез велотренажера, степпера і бігової доріжки. Заняття на еліптичному тренажері ідеальні кардиотренировки для схуднення, якщо ви ставите перед собою саме таку мету.

Відмінна риса цих тренажерів відчуття легкості кроку при тренуванні. Здається, що ти Париш в повітрі а за рахунок цього знижується навантаження на колінні і гомілковостопні суглоби, але відмінно зміцнюються м’язи ніг, сідниць і стегон.

Деякі тренажери мають рухливі ручки (імітують рухи з лижними палицями), за рахунок чого ви одночасно тренуєте і м’язи рук, плечей і грудей. До речі, тільки на цих тренажерах можна виконувати рухи не тільки вперед, але і назад, що дозволяє зміцнювати м’язи живота і тренувати прес і інші групи м’язів. Увага! Якщо у вас є схильність до підвищення тиску, якщо ви недавно перенесли серйозну хворобу, якщо у вас є проблеми з серцем, самостійні тренування, без спостереження лікаря, вам протипоказані.

що ж вибрати?

Перш ніж купити тренажер, визначте всі можливі мінуси. Чи достатньо містка ваша квартира адже всі тренажери (крім найпростішого степпера) займають багато місця. Чи готові ви і Ваші близькі пожертвувати парою квадратних метрів?

Оцініть і вашу рішучість регулярно займатися. Як показує практика, після перших тижнів інтенсивних тренувань велика частина фізкультурників холоне до занять. Чи варто платити немаленькі гроші за зайвий предмет меблів? Адже час від часу можна позайматися і в фітнес-клубі.

Якщо ви все ж рішуче налаштовані на заняття вдома, то вибирайте моделі з вбудованою програмою, що дозволяє змінювати навантаження в залежності від пульсу (зверніть увагу, є в тренажері вбудований кардиодатчик). Добре, якщо в тренажері є вбудований комп’ютер, який допоможе вибрати режим тренування в залежності від вашої ваги і віку, а також контролювати темп кроку/бігу. Більшість тренажерів виставляють фітнес-оцінку тренованості вашого організму (в діапазоні від 1 до 6), запам’ятовують її і стежать за вашими досягненнями.

І звичайно, кардіотренування для схуднення підуть на користь, якщо займатися правильно, без зайвого фанатизму, строго відстежуючи своє самопочуття до і після заняття. Та й слово кардіотренажер все ж говорить про те, що дані моделі призначені для тренування серця і судин, а не для швидкого скидання зайвої ваги. У будь-якому випадку, починати треба з недовгих за часом тренувань не більше 1015 хвилин і з низькою інтенсивністю (особливо для ранкових занять).

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *