Пий, та міру знай. Пиття для дитини.

 пий, та міру знай. Пиття для дитини.

Ретельно стежачи за раціоном харчування своїх дітей, мами часто упускають з виду такий важливий момент, як пиття для дитини. Загальні правила і обмеження знають, звичайно, все (але це не гарантує їх дотримання): газована вода шкідлива для шлунка, кава дитина може і отруїтися, Солодка вода спровокує карієс. Однак мало хто знає про небезпеку таких поширених напоїв, як чай і соки. Що ж з ними не так? І що давати пити дитині?

Чай

 пий, та міру знай. Пиття для дитини.

Незалежно від виду чаю — будь то чорний чай, зелений, білий або червоний — в ньому міститься кофеїн. Звичайно, в будь-якому чаї його дуже мало… для дорослого. На маленьку дитину і найменша доза кофеїну може зробити величезний вплив. Кілька ковтків міцно завареного чаю або кілька чашок слабо завареного чаю можуть викликати у дитини такі негативні реакції, як плаксивість і легковозбудімость. При постійному вживанні чаю, а значить-регулярномунадходження в дитячий організм кофеїну, – починають розвиватися такі розлади, як безсоння, неглибокий тривожний сон з кошмарами. Крім того, нервове збудження негативно позначається на процесі росту, впливає на роботу серця, збільшуючи частоту серцевих скорочень, а також збільшує виділення шлункового соку, приводячи до ранніх гастритів. До речі, в каві кофеїну міститься набагато більше, ніж в чаї, внаслідок чого він протипоказаний дітям до 13-14 років.

Теофілін-інша активна речовина, що міститься в чаї, підсилює дію кофеїну, а також є сильним сечогінним засобом, здатним «вимивати» з організму багато корисних речовин. Крім того, під час респіраторних захворювань теофілін може підвищити температуру, привід задуматися, що давати пити дитині.

У будь-якому чаї в тих чи інших кількостях містяться вітаміни, найбільше вітаміни групи В.однак велике надходження в організм вітамінів групи в ускладнює засвоєння заліза. Тому особливо чорний чай не рекомендують для маленьких дітей, щоб не спровокувати розвиток анемії.

Слід пам’ятати і про те, що антиоксиданти, що містяться в зеленому чаї і зміцнюють імунітет, діють лише при високій концентрації. І тут варто співвідносити користь і шкоду, адже велика кількість антиоксидантів надійде в організм з великою кількістю кофеїну…

Тому не варто пропонувати чай дітям молодше двох років. З двох років можна давати слабозаваренний чай, розбавлений молоком, при цьому в тиждень дитина не повинна випивати більше 3-4 чашок. З восьми років дітям можна заварювати більш міцний чай, проте давати його дитині не варто пізніше ніж за 3-4 години до сну і перед виходом на прогулянку.

Соки для дітей

 пий, та міру знай. Пиття для дитини.

Раніше вважалося, що вже в 3-4 тижні дитині можна в перший раз давати спробувати сік. Однак і численні дослідження, і особистий досвід багатьох мам показав, що таке раннє введення прикорму нерідко призводить до алергічних реакцій. Сьогодні педіатри радять починати вводити соки в раціон дитини з 4-х місяців, дотримуючись усіх правил обережності: розбавляючи сік водою, починаючи з моно-соків, приготованих спеціально для малюків і т. д. при цьому даватигрудним дітям соки (як і будь — яке питво для маленької дитини) потрібно спочатку з ложечки, а потім з чашки, але ні в якому разі не з пляшки з соскою-це неодмінно призведе до пляшкового карієсу. І поки дитина не навчиться сам визначати міру, в кількості соків (як і інших напоїв для дітей) його необхідно обмежувати. Так як соки калорійні, вони легко «заповнюють шлунок», перебивають апетит і дитина відмовляється від їжі, перетворюючись в «водохлеба».

Тому кількість соку має замінювати в день не більше 1 годування з 5 (сніданок, другий сніданок, обід, полуденок, вечеря). І, природно, що свіжовичавлені соки для дітей корисніше і смачніше, але, даючи їх дитині будь-якого віку, обов’язково потрібно розбавляти їх водою.

З усього розмаїття напоїв при вирішенні питання: що давати пити дитині, вибирайте ті, в яких менше консервантів (менше термін придатності), підсолоджувачів і простих вуглеводів (глюкоза). Для втамування спраги віддайте перевагу воді (в порівнянні з нею та ж газована вода тільки посилить спрагу). Для різноманітності дитячого меню і збагачення його вітамінами і мінералами використовуйте свіжі фрукти і соковижималку. І не робіть з пиття для дитини культ, адже простота в їжі і пиття — це запорука здоров’я.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *