Психологія гри і виховання дівчаток.

 психологія гри і виховання дівчаток.

Серед безлічі психологічних досліджень вченими був проведений і цикл експериментів з психології дитячої гри: одним добровольцям було запропоновано позайматися з шестимісячним хлопчиком, іншим — з шестимісячною дівчинкою. Спостереження в ході експерименту показали, що малюкові пропонували грати в машинки, малятку — в ляльки. Свій вибір випробовувані пояснювали тим, що хлопчикові не цікаві ляльки, а дівчинці — машинки, і були впевнені, що вже в цьомувіці малюк розуміє різницю між іграшками для дівчаток і для хлопчиків, вважаючи за краще іграшку «своєї статі». Тим часом, в експерименті брав участь тільки одна дитина, але в одному випадку його представляли дівчинкою, в іншому — хлопчиком… Значить, те, у що грають діти, більшою мірою залежить від стереотипів дорослих? Розглянемо ігри, цікаві для дівчаток.

ігри, цікаві для дівчаток зі стереотипами

лялька Маша?

 психологія гри і виховання дівчаток.

У кожної дівчинки, природно, є лялька. І не одна. Але тільки спочатку дитині неважливо, яку іграшку він катає в іграшковій колясці по двору біля будинку. Далі все змінюється. При цьому» кермо влади ” переходять від батьків к… телевізор. Психологія дитячої гри стає такою: діти не рідше, ніж дорослі, стають «жертвами реклами». В результаті рекламовані по телевізору іграшки для дівчаток стають найбажанішими і потрібнимидля дитини. Наприклад, в ляльок, яких можна годувати, сповивати, заколисувати, з інтересом грають і дівчатка молодшої школи, не кажучи вже про дошкільнят (так що вірити міфу про те, що сучасні дівчатка в іграшки не грають — не варто). Крім того, якщо дівчинка є пристрасною прихильницею якогось мультсеріалу, в якості своїх іграшок вона хоче бачити персонажів цього мультика (ляльок у вигляді фей Вінкс, дівчаток-незабудок, а ля Фіфі і т.д.).

рукоділля

 психологія гри і виховання дівчаток.

Виростаючи з конструкторів лего, хлопчики “переходять «на інші іграшки: моделі яхт і літаків, Набори» Зроби сам” та інші ускладнені конструктори. Ігри, цікаві для дівчаток, мають іншу структуру розвитку, освоївши мозаїку, дівчатка переходять на новий етап створення прекрасного — починають освоювати рукоділля. Не в сенсі крою та шиття, звичайно. Адже рукоділля для дівчаток-це в першу чергу гра, а не майстерність. І, крім того, можливість фантазувати, творити і розвивати в собі почуття прекрасного, вчитися терпінню, акуратності і усвідомлюватисебе творцем. Допомагають в цьому бісероплетіння, термоапплікації з намистин, Набори для ліплення з застигає пластиліну, створення м’яких іграшок своїми руками, розпис вітражів і т.д. дівчаткам більш старшого віку можуть сподобатися Набори для вишивки (повністю укомплектовані всіма необхідними заготовками), для розпису по полотну, для створення і розфарбовування магнітів. Не варто забувати і про різного виду аплікації: з кольорового піску, тирси, самоклеящейся паперу, м’яких кульок (на зразок деталей від м’яких іграшок) та інших яскравих барвистих матеріалів.

Макіяж

Шлях до першого макіяжу у дівчаток приблизно такий: спочатку вони «наводять красу» своїм першим великим лялькам — підводять тіні фломастерами, замість помади для лялькових губ використовують фарби; далі починається дружба з ляльками-красунями Барбі. Їх, на відміну від пупсів (для яких дівчатка були мамами), вони сприймають якподружок, красивих ровесниць, яким хочеться наслідувати. І щоб не постраждала мамина косметика, 4-5-річним дівчаткам краще купити окрему косметику — спеціально для дівчаток. І хоча поки це теж всього лише гра, основи використання косметики дівчаткам вже можна (і навіть потрібно) поступово розкривати.

 психологія гри і виховання дівчаток.

Психологія гри безпосередньо пов’язана з вихованням дитини. І якщо погляди батьків ліберальні, то вони вважатимуть корисним купити своїй доньці не тільки мозаїку з квіточками, а й конструктор для розвитку образного мислення і логіки. І хоча б одну машинку куплять. І кеглі. І настільний волейбол. Такий відхід від стереотипів і для дитини, і для дорослих буває дуже корисний…

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *