Снігопад, Снігопад, Якщо жінка просить….

 Снігопад, Снігопад, якщо жінка просить….

Хочемо ми цього чи ні, але активна функція наших статевих залоз яєчників — не зберігається протягом усього життя жінки. Приблизно з 45-річного віку вона починає поступово знижуватися. Настає складний період в житті жінки, який називають клімактеричним.

Термін клімактеричний період описує проміжок часу в 10-15 років. Цей період починається приблизно в 45 років і закінчується до 60 років.

Лікарі виділяють в ньому кілька етапів: пременопауза, менопауза і постменопауза.

Пременопауза настає після 40 років і може тривати від 2 до 10 років. В цей час можуть виникнути перші прояви клімактеричного синдрому. Жінка починає скаржитися на підвищену нічну пітливість, припливи, втрату інтересу до сексуального життя, дратівливість, нервозність, сльозливість, сонливість, забудькуватість, втома, слабкість, головний біль, запаморочення, серцебиття, часті депресії.

У більшості випадків менструації припиняються поступово, стаючи більш рідкісними, число днів кровотечі теж зменшується. Якщо менструацій не було протягом 6 місяців, вони, як правило, вже не поновлюються.

Подальше зниження рівня статевих гормонів призводить до повного припинення менструацій і виникнення періоду менопаузи — знаку того, що жінка втратила здатність до дітородіння. Зазвичай менопауза настає між 48 і 52 роками, частіше в 50-51 рік. У рідкісних випадках це може статися до 40 років.

 Снігопад, Снігопад, якщо жінка просить….

Після цього настає черга постменопаузи-періоду, який починається в момент припинення менструацій і триває все життя. Під час постменопаузи, в результаті нестачі жіночих статевих гормонів, розвиваються порушення харчування в шкірі і слизових оболонках (стають помітними зморшки, з’являється сильна сухість у піхві),розвиваються серцево-судинні захворювання і значно підвищується ламкість кісток (остепороз). Жінку турбують припливи і пітливість ночами, стомлюваність і безсоння, прискорене сечовипускання, часта зміна настрою, тривожність, погіршення пам’яті. Їй стає складно концентрувати увагу, зростає невпевненість в собі, нерідкі депресії.

Природно, кожна жінка володіє своїм власним біологічним ритмом, який і буде визначати час припинення менструального циклу. Однак є ряд причин, які можуть прискорити цю подію. Причиною раннього припинення менструацій може бути хірургічне лікування гінекологічних захворювань, при якому видаляється матка, яєчники. Припинити нормальне функціонування яєчників може променева або хіміотерапія, яку призначають при онкологічних захворюваннях. Доведено, що менопауза настає раніше у жінок, які багато курять, часто «сидять» на дієті, або є «строгими» вегетаріанками.

Сьогодні основним методом профілактики і корекції клімактеричних розладів є замісна гормональна терапія, яку проводять різними аналогами статевих гормонів. Медики вважають, що цей вид терапії необхідний для лікування ранніх симптомів постменопаузи. Крім того, цей вид терапії найбільш ефективний для попередження розвитку у жінок в більш пізні терміни постменопаузи серцево-судинних захворювань і остеопорозу. Однак лікарі не заперечують, що тривалий прийом гормонів пов’язаний з підвищенням ризику захворювання певними видами раку.

 Снігопад, Снігопад, якщо жінка просить….

При наявності строгих протипоказань або в разі відмови від замісної гормональної терапії, жінкам рекомендують загальнозміцнююче лікування (вітамінотерапію), лікувальну фізкультуру, ароматерапію, збалансовану дієту, а також гомеопатичні і рослинні препарати.

Навіть в період постменопаузи жінка залишається жінкою: привабливою, розумною, зовні і внутрішньо готовою до сильних емоційних переживань, здатної відчувати статевий потяг і як і раніше вміє любити. Життя не закінчується з втратою здатності до дітородіння. Важливо розглядати клімакс як новий етап в житті, коли діти народилися і виросли, і настав момент пожити для себе.

Психологи рекомендують жінкам засвоїти два основних правила.

Створити правильну установку про те, що зміни, що відбуваються у вашому організмі — – це варіант норми! Викреслити зі свого словника слово “клімакс”, яке неминуче асоціюється з чимось негативним. А сприймати його, так само як і періоди дозрівання, народження дітей, як черговий період життя, в якому є чимало переваг.

сприймати менопаузу – як метаморфозу, яка веде в новий, багатообіцяючий період життя.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *