Чи є патологією відсутність менструації?

 чи є патологією відсутність менструації?

Вперше думка про те, що менструація для жінки це патологія, з’явилося в книзі Уенді Харріс і Надін Форрест Мак Дональд а чи потрібна менструація?. Автори наводять аргументацію, з якою сучасному лікарю складно погодитися, але інтернет заповнений цитатами з цієї книги, тому постараємося розібратися, що ж правда, а що брехня.

Автори порівнюють менструацію з виділеннями через слизові оболонки при хворобах — наприклад, з нежиттю або відхаркуванням мокротиння при простудних захворюваннях, вважаючи це ознакою «засміченості внутрішніх органів». Така позиція з точки зору сучасних медичних знань не витримує ніякої критики, адже нежить і кашель-це зовсім не ” засміченість внутрішніх органів», а реакція організму на віруси і бактерії, що потрапили в дихальні шляхи, і організм підсилює виділення природних секретів, необхідних для зволоженняслизових, щоб швидше позбутися від збудника. Автори, не маючи елементарних знань з фізіології і патології жіночого організму, вважають, що жінкам природа дала, нібито, додатковий спосіб позбавлятися від «забруднення» шляхом менструації. Насправді, менструація являє собою нормальне, фізіологічне явище. З народження у кожної дівчинки в яєчниках знаходяться близько 300 тисяч незрілих яйцеклітин, і у віці 1115 років гормони мозку починають діяти на чутливу до них тканину яєчників, і одна з яйцеклітин починає дозрівати.

Матка, в свою чергу отримує гормональний сигнал від яєчників, і в ній відбувається підготовка слизової оболонки до прийому яйцеклітини. Товщина внутрішнього шару матки (ендометрія) збільшується від 1 до 10 мм, в ньому утворюється безліч нових кровоносних судин і залоз. Ендометрій стає м’яким, соковитим-і це потенційне ложе для можливої майбутньої дитини.

Приблизно на 14-й день від початку дозрівання яйцеклітини відбувається овуляція (вихід дозрілої яйцеклітини з яєчника в маткову трубу). Там вона або запліднюється, або ні, у другому випадку товста оболонка всередині матки виявляється непотрібною і після загибелі яйцеклітини відмирає і виходить назовні — настає менструація. У нормі весь цей цикл займає від 21 до 35 днів, інші випадки, наприклад, коли немає менструації або відбувається збій циклу — відхилення від норми і вимагають консультації гінеколога.

 чи є патологією відсутність менструації?

Однак бувають і патологічні порушення менструацій. На відміну від авторів сумнівної книги ” а чи потрібна менструація?”гінекологи точно знають, що є відхиленням від норми. Це може бути аменорея-якщо немає менструації. Якщо у дорослої жінки дітородного віку припиняється менструація-це привід обстежитися у гінеколога.

Також патологічним варіантом менструації є менорагія-надмірне виділення крові під час менструації. Критерії патології в даному випадку-порушення самопочуття і нормального ритму життя жінки. Надмірна крововтрата може бути викликана патологією жіночої статевої сфери (міома матки, аденоміоз), а може — системними захворюваннями, наприклад спадковим порушенням згортання крові — хворобою Віллебранда .Крім побутових незручностей, рясна крововтрата під час місячних — це ще й найпоширеніша причина залізодефіцитної анемії (недокрів’я) у жінок дітородного віку. Перші ознаки анемії-слабкість, задишка, блідість, випадання волосся. Тому раз на рік кожній жінці необхідно здавати клінічний аналіз крові і при зниженні рівня гемоглобіну — приймати препарати заліза за призначенням гінеколога або терапевта.

Передменструальний синдром — ПМС) – досить неприємний стан, який жінки влучно описують, як бажання «всіх вбити, потім заплакати». ДО РЕЧІ, ПМС свідчить про що відбулася овуляції, так як причина його криється в гормонах. Найкращий спосіб попередити ПМС-це регулярна фізична активність і правильне харчування (чим більше солодкого і жирного в раціоні, тим «зліше» ПМС). Якщо ж симптоми ПМС неможливо терпіти, лікар-гінекологобично призначає комбіновані оральні контрацептиви-адже вони блокують овуляцію, і ПМС не виникає або стає значно м’якше.

Хворобливі менструації-це зовсім не норма. Найчастіше вони зустрічаються у дівчат, і після перших пологів біль зазвичай не повертається. Однак в будь — якому випадку-якщо вас щось турбує, і тим більше якщо немає менструації, варто звертатися до лікаря, а не шукати порад в Інтернеті, так можна і здоров’я втратити. Знайдіть свого фахівця, регулярно спостерігайтеся у нього, і будьте здорові.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *