Дихайте на повні груди. Протяг, вентилятор або кондиціонер?

 дихайте на повні груди. Протяг, вентилятор або кондиціонер?

Немає нічого гіршого задушливої квартири або офісу; тоді ми відкриваємо кватирку або включаємо Кондиціонер. Свіже повітря нам потрібен… як повітря. Що ефективніше влаштувати протяг, включити вентилятор або розоритися на Кондиціонер?

Протяг

Відчинити вікно найпростіший, Старий, дешевий і швидкий спосіб очищення повітря в квартирі. Досить п’ятнадцяти хвилин і вже помітний ефект. Хоча навіть ці прості маніпуляції мають свої нюанси.

Скажімо, можна влаштувати одностороннє провітрювання, а можна наскрізний потік повітря по всій квартирі. Протяг очистить повітря набагато швидше, хвилин за п’ять. Однак не варто забувати, яку він таїть в собі небезпеку. Нам зі шкільних років твердили, що на протязі в теплій квартирі застудитися простіше, ніж голяка на морозі і це дійсно так, навіть влітку. Незловживайте такою системою провітрювання, якщо в будинку є маленькі діти, домашні тварини і теплолюбні Кімнатні рослини. Краще просто відкрийте ширше вікно і закрийте двері в кімнату. Вам знадобиться трохи більше часу, зате істотно знизиться ризик. А протяг можна влаштувати, коли в квартирі нікого з мешканців не буде, скажімо, йдучи на прогулянку.

Хоча є і винятки з цього правила. Якщо ви, наприклад, відчули запах газу не баріться, відкривайте все навстіж!

Вентилятор

 дихайте на повні груди. Протяг, вентилятор або кондиціонер?

Втім, є випадки, коли провітрювання не допоможе. Скажімо, в сильну спеку, коли в будинку відчутно прохолодніше, ніж на вулиці. У дощову погоду: постійна висока вологість в квартирі сприяє розвитку грибка (з цієї ж причини не рекомендується ставити переносні Білизняні сушарки в житлових кімнатах та й просто тримати вікна відкритими цілодобово). Ну, а минуле літо з його аномальною спекою і димом пожеж пам’ятає половина Росії яке вже тут провітрювання. У цих випадках на допомогу прийдуть вентилятори і кондиціонери.

Вентилятор, звичайно, простіше і доступніше кондиціонера, тому він такий популярний. Він не вимагає спеціальної установки: принести, включити в розетку і користуватися. Можна вибрати будь-який розмір від крихітного, на сонячній батареї, до Великого, з купою додаткових функцій. Однак вентилятор мало впливає на температуру в приміщенні, він просто ганяє повітря туди-сюди, це вам не Кондиціонер. Свіже повітря сам не зародиться. І якщо у вас не кімната, адуховка гриль толку від вентилятора буде трохи. Ну і виникненню горезвісних протягів вентилятор кращий помічник (найбезпечнішим в цьому плані варіантом вважається, до речі, не підлоговий, а стельовий вентилятор, часто поєднаний з лампою, як у фільмах Тарантіно). Можна, звичайно, йти на всілякі хитрощі на зразок розбризкування по кімнаті холодної води з пульверизатора, але простіше все-таки купити кондиціонер.

Кондиціонер

Установка кондиціонера дороге задоволення і довга справа (особливо якщо ви перейнялися його покупкою в літній час: ризикуєте прочекати монтажників до осені). Однак людство ще не придумало краще засоби для очищення повітря в квартирі і підтримки оптимальної температури, ніж кондиціонер. Свіже повітря того варте.

 дихайте на повні груди. Протяг, вентилятор або кондиціонер?

Не варто, втім, думати, що, закривши двері за монтажною бригадою, можна забути про будь-які турботи. Щоб Кондиціонер служив довше і краще справлявся з поставленими завданнями, за ним треба регулярно доглядати. Зокрема, чистити фільтр. Кондиціонер втягує в себе кімнатне повітря через тонку сітку, яка затримує пил. Ось цю сітку і треба регулярно витягувати, промивати теплою водою, просушувати і ставити назад. Наскільки часто залежить від ступеня забрудненості повітря. Скажімо, в офісах виробники радять проводити чистку фільтрів кондиціонерів раз в три тижні, а якчасто робити це у вашій квартирі залежить від марки кондиціонера та інших умов. Забився фільтр неминуче призведе до зменшення обдування радіатора всередині, і кондиціонер буде охолоджувати повітря все гірше і гірше. Зате внутрішні трубопроводи почнуть потихеньку обмерзати і в один прекрасний день з вашого кондиціонера після виключення весело закапає вода, а то і поллється суцільним потоком (якщо дренажна система теж вийде з ладу). Ну, а скільки бактерій і цвілі знайде стіл і будинок при такому розкладі не перелічити. Чи це не аргумент на користь більш ретельного догляду за кондиціонером?

Зазвичай кондиціонери попереджають про те, що пора чистити фільтри, запалюючи червону лампочку. Інша справа, що господарі не завжди звертають на неї увагу в результаті прилад працює на знос і ламається, хоча міг би служити набагато довше. Втім, більш дорогі і наворочені системи поводяться набагато примхливіше, просто відмовляючись працювати принесприятливих умовах і відсутності догляду за ними. Це може дратувати, але це абсолютно виправдано: виробники піклуються про збереження обладнання ну і ваших грошей, звичайно, теж.

ніякі витрати не можуть бути занадто великими, і ніякі клопоти по догляду занадто виснажливими, якщо мова йде про наше здоров’я. Дихайте завжди на повні груди!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *