Фітнес, якщо є варикозне розширення вен.

 фітнес, якщо є варикозне розширення вен.

Багато жінок вважають, що варикозне розширення вен в області нижніх кінцівок – це однозначна заборона на заняття спортом, хоча це невірно. Природно, що допустимі далеко не всі вправи, але під контролем тренера і попередньо порадившись з лікарем можна займатися спортом, підтримуючи хорошу форму і тонус вен, нормальний кровообіг в області уражених кінцівок.

Ох вже цей варикоз…

 фітнес, якщо є варикозне розширення вен.

Варикозне розширення вен і пов’язана з цим хвороба відноситься до одного з поширених недуг, пов’язаних з судинами. В результаті порушень будови і тонусу венозних судин відбувається застій в них крові, що призводить до розтягування стінок і розширення, звивистості вен, які проступають під шкірою. Це не тільки косметичний дефект, але і реальна загроза для здоров’я навіть життя. Застій крові призводить до утворення тромбів, які, відірвавшись, можуть стати емболами для артерій, в тому числічислі в області нирок, серця, легенів і мозку. Це загрожує інсультом, інфарктом, тромбоемболією легеневої артерії або тромбозом ниркової вени і невідкладними і жизне-загрозливими станами. Крім того, застій крові формує тяжкість в ногах, набряки і болі. Допомогти в підвищенні венозного тонусу можуть спеціальну білизну, а також спеціальні тренування, які за рахунок підвищення тонусу м’язів призводять до активізації кровотоку всередині вен і не дають крові застоюватися.

на заняття? Тільки від лікаря!

Для поліпшення стану потрібно скинути вагу і відмовитися від шкідливих звичок, менше стояти нерухомо або тривало сидіти, а також давати кінцівкам адекватні навантаження. Але щодо тренувань і занять портом питання вирішується тільки з флебологом, не всі навантаження допустимі, а деякі види занять (наприклад, силові вправи) можуть привести допрогресуванню процесу. Також заборонені сауна і лазня, так популярні серед спортсменів і любителів фітнесу. Вид навантажень і кількість тренувань визначає лікар, він же допоможе підібрати і повноцінний комплекс вправ, який буде зміцнювати стінки вен і м’язи навколо них, що зменшить застої крові і нормалізує стан.

корисні заняття

 фітнес, якщо є варикозне розширення вен.

За даними лікарів і тренерів, добре на варикозне розширення вен впливає плавання і будь-які водні процедури (аквааеробіка, гідромасаж). За рахунок зміни тиску у воді вени отримують підвищене навантаження, через здавлення зовні підвищується їх тонус, активізується кровообіг. Це призводить до зняття тяжкості в ногах і набряклості, зменшує прояв звивистості під шкірою, профилактируетутворення тромбів. Однак вода при купанні, плаванні і всіх процедурах повинна бути прохолодною, гарячі ванни при варикозному розширенні вен під забороною. Не менш корисно часто приймати положення з піднятими ногами і розслабленням тіла. У цьому може допомогти йога і деякі її асани, а також стретчинг і гімнастика. Але тренуватися можна тільки з досвідченим тренером, знайомим з вашою проблемою.

Можуть також допомогти в нормалізації тонусу вен велотренажери і степаеробіка, а також фітнес в обмеженому режимі, з усуненням з нього небезпечних вправ. Крім того, важливо при заняттях спортом завжди носити спеціальний лікувальний трикотаж – колготи мул лосини, які за рахунок особливого навантаження тонізують вени і зменшувати ступінь їх розширення.

що під забороною?

Всі силові тренування, підняття важких предметів і статичні заняття при варикозі заборонені. При них посилюється застій крові і навантаження на вени, що загрожує розчуленням варикозу і тромбозами. Також під забороною будуть виснажливі заняття в умовах високих температур або стрибки, різкі струси тіла. Якщо варикозне розширення вен супроводжується тромбуванням судин, це загрожує відривом тромбу і ускладненнями. Всі заняття проводяться строго по самопочуттю, якщо виникли болі в ногах, нездужання і набряки, – потрібно припиняти їх негайно!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *