Зберігаємо здоров’я, танцюючи: Арабський танець живота.

 зберігаємо здоров'я, танцюючи: Арабський танець живота.

Східні танці живота за останні кілька років отримали величезну популярність. З’явилася велика кількість шкіл, студій, викладачів. Як не заплутатися в такому розмаїтті? На що звернути увагу, вирішуючи а чи треба мені це і “куди піти вчитися”? Перше питання, яке хвилює жінку, а чи не зашкодить цей танець моєму здоров’ю і фігурі.

Ваше тіло любить ходити, бігати, лазити, повзати, плавати, а не сидіти за офісним столом все життя. Крім того, це шкідливо для здоров’я, оскільки сидячий спосіб життя погано позначається на жіночих внутрішніх органах. Ваше тіло хоче танцювати, рухатися в такт музики, для нього це природно. Танець-це розмова тілом, і не дивно, щодеякі народи спілкуються таким чином постійно, починаючи з малих років. Причому це не тільки приємно, але і корисно. Східні жінки, що займаються цим танцем з дитинства, наприклад, навіть ніколи не чули про проблеми, пов’язані з опущенням органів малого таза, запаленням сечостатевої системи. І все це-завдяки “всього лише”…танець.

Тазові м’язи кріпляться по всьому колу кісток таза, вони схожі на гамаки, які тримають на собі вагу всіх внутрішніх органів черевної порожнини, кишечника, матки, яєчників, сечового міхура. Не дивно, що з часом «сил» у цих м’язів стає все менше і менше. Положення погіршується тим, що сучасні жінки сидять на стільці по 6-8 годин на добу, до того ж їздять на автомобілях. У сидячому положенні тазові м’язи буквально розпластуються по стільцю, знаходяться в стані максимального розслаблення. До того ж ні в одній країні світу жінки не носять стільки важких предметів в руках, в кращому випадку на голові або в рюкзаку. Тому до початку бальзаківського віку багато хто страждає опущенням органів малого таза.

Зараз так багато яскравих красивих рекламних плакатів шкіл танцю живота. Чи можна довірити їм своє здоров’я?

 зберігаємо здоров'я, танцюючи: Арабський танець живота.

Стати викладачем арабських танців зараз нескладно. Для цього можна закінчити 2-3 тижневі курси і отримати сертифікат, який дає право викладання. Викладачі арабських танців можуть бути колишніми “бальниками” (професійно займаються бальними танцями) або бути інструкторами з фітнесу. Більшість занять проходять як фітнес-тренування. Без спеціальної розминки даються складні елементи в дуже темповому ритмі, які можна виконати, якщопримудритися і дуже постаратися. При такій схемі людина отримує серйозне навантаження на кістки, м’язи, зв’язки. Перший час начебто все добре, йому здається, що так і треба, йде приплив кисню, тіло стає більш пружним, але потім поступово починають з’являтися проблеми в тілі, в хребті, скутість в стегнах, проблеми з нирками. Ці проблеми можуть проявитися через рік, два або навіть п’ять. Виходить прямо-таки не танець, а зброя масового ураження.

Грамотний професійний педагог в першу чергу буде вчити вас, як розслабити тіло, відчути себе, слухати себе зсередини. Арабський танець повинен розвивати в жінці чуттєвість, пластичність і гнучкість, почуття ритму. Це не фітнес-тренування на вичавлювання поту!

Чи повинно відрізнятися викладання східних танців живота в залежності від віку і здоров’я?

Звичайно. У сучасному житті людей, що мають від природи гарне здорове, розвинене, не закріпачене тіло, – вкрай мало. І з віком проблеми накопичуються, тому дівчата 18-35 років і жінки 45+ це дві різні категорії займаються. Для жінок старшого віку Арабський танець-це перш за все суглобова гімнастика, вони найчастіше приходять з проблемами в хребті: затискачі, невралгія, грижі, остеохондроз. Навчання ведеться дуже акуратно. Спочатку круговірухи головою, суглобами рук і ніг, грудьми, стегнами. Потім руху по вісімках. Тіло поступово починає розкріпачуватися. Якщо раніше жінка не могла повернути шию і подивитися за плече, то після місяця занять вона робить це без праці – і це перемога! З появою рухливості в хребті, суглоби кистей і стоп працюють краще. Адже хребет в 50 і 20 років повинен отримувати різне навантаження, це очевидно.

з якими проблемами приходить молодь?

Частіше з психологічними. В юному віці з’являються комплекси, в результаті затиснуті стегна і груди. Ще одна проблема молоді це незібране, несиметричне тіло і як наслідок проблеми з хребтом. Поступово вони позбавляються від комплексів, завдяки арабському танцю з’являється впевненість в собі, йдуть хвилювання з приводу зовнішності, комплекції. Спочатку це внутрішні зміни, потім зовнішні: дівчина стає більш пластичною, гармонійною і привабливою. Для молодих заняття проходять в більш рухомому режимі, але в будь-якому випадку спочатку ми працюємо з пластикою, розробляємо суглоби, вчимося відчувати ритм.

на що ще потрібно звернути увагу при виборі клубу та інструктора?

Арабський танець при правильному розумінні-невичерпне джерело енергії. Танець, який розкриває природну жіночу красу. Якщо ви все правильно робите, ви стаєте здоровішими і красивішими!

Подивіться, як виглядає танцівниця, яка претендує на роль викладача, як вона танцює, зараз це нескладно зробити, набравши в будь-якому пошуковику її ім’я та прізвище (псевдонім). Якщо виконавиця танцю жіночна, пластична, не метушлива, від неї виходить м’якість, тепло, якщо її танець несе вам радість, йдіть до неї сміливо.

 зберігаємо здоров'я, танцюючи: Арабський танець живота.

На перших заняттях зверніть увагу на кількість осіб в групі. Якщо в групі більше 12 −15 чоловік, викладачеві буде складно приділити вам достатньо уваги. Зверніть увагу, як будується урок: на початку заняття повинна бути хороша суглобова розминка, пластичні рухи (кола, вісімки). Дуже важливий аспект навчання —це правильне дихання і розслаблення живота, адже від цього залежить гармонійний перебіг енергії в тілі жінки! В процесі занять вас повинні познайомити з особливими принципами побудови тіла відмінними від усіх інших видів танцю. Потім йде опрацювання основної базової техніки. Навчання має йти поступово від простого до складного.

Якщо ви вирішили приєднатися до групи, де викладаються східні танці живота, але яка вже займається пару місяців або більше, я раджу вам взяти кілька індивідуальних уроків у Вашого викладача, а потім сміливо приєднуватися до групи.

при правильному підході до навчання ви зможете накопичувати і концентрувати чуттєвість, внутрішню жіночу силу. Це приємно відіб’ється і на вашій зовнішності і на емоційному стані.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *