Ах, Біла панама!

 Ах, Біла панама!

що таке пристойна дама?
Дама носить велику панаму!
варто мені захотіти,
і панаму надіти –
Буду теж пристойна дама!

у маленьких дітей система терморегуляції ще недостатньо розвинена. Тому дітей легко переохолодити. І ще легше перегріти. Приймаючи рішення про те, надягати дитині головний убір чи ні, не потрібно судити по собі — дитині від спеки може стати погано набагато швидше, і при цьому він буде не в змозі розповісти про погіршення самопочуття.

Панамка для дитини не старше двох років — це профілактика теплового удару, порятунок від прямих сонячних променів, які можуть спровокувати сильний тепловий удар (не варто забувати про те, що джерельце у багатьох дітей остаточно закривається в період від року до двох років, і до моменту як це станеться, голова малюка в кілька разів вразливіші).

 Ах, Біла панама!

У спекотну погоду дитячий головний убір потрібен малюкові тільки в разі, коли він знаходиться на сонці — на відкритому майданчику, пляжі, в пісочниці без грибка. У тіні ж вона зовсім не обов’язкова. Крім того, Дитячі головні убори повинні бути саме літніми — з натуральних матеріалів, дихаючими, не утепленими. Інакше малюк перегріється ще швидше. ДО РЕЧІ, сидіти в колясці під козирком цілком можна без капелюшка, адже багато мам знають, що малюкові не так-то просто прищепити любов до панамок.

Без хитрощів тут не обійтися — можна спробувати запропонувати малюкові самому вибрати головний убір (це може бути кепка, Косинка, бандана, футболка з капюшоном, панамка, капелюх, бейсболка), на вулиці важливо зайняти руки малюка — вручити йому каталку, лялькову коляску, машинку, повертати зняту з голови панамку потрібно не акцентуючи на цьому увагу.

З дітьми старшого віку все і простіше, і складніше одночасно. З одного боку, дошколенку можна пояснити, навіщо на сонці потрібно носити панаму. З іншого боку, якщо малюк завжди під наглядом мами, яка тримає руку на пульсі, то дитина 3-6 років, як правило, відвідує дитячий сад. А там контроль не настільки пильний. Тому дитину важливо зацікавити в тому, щоб він носив панамку, кепку або бейсболку в жаркий день. Для цього буває досить вибрати такий головний убір, який сподобається дитині (а не його мамі).

Добре також враховувати темперамент дитини – непосиді навряд чи підійде кепка без гумки, замарашке ні до чого Біла панамка, у капуші викличе неприємні емоції шапочка зі складними зав’язками, серйозний і вдумливий дошколенок навряд чи стане носити панамку з «дитячої» забарвленням. Варто також при виборі Панами орієнтуватися на фізіологічні особливості дитини (щоб головний убір став профілактикою можливих ускладнень здоров’я дітей, пов’язаних з агресивним впливом сонця) — так, малюк зі світлою шкірою, блакитними очима і світлим волоссям буде більше схильний до впливу сонячнихпроменів, в тому числі його шкіра швидше»загорить”. Тому для такої дитини слід вибрати панаму з широкими полями, щоб вона захищала не тільки голову, але і плечі. Якщо у дитини є проблеми із зором, найкраще вибрати головний убір з великим козирком, щоб захистити очі від шкідливого ультрафіолету. А вихователя в дитячому садку обов’язково потрібно попередити про упереджене ставлення дитини до головних уборів (і ненав’язливо поцікавитися, чи в курсі педагог про симптоми теплового удару і про те, яку першу допомогу потрібно надавати при перегріві).

 Ах, Біла панама!

А як же бути зі школярами? дітей цього віку вже не одягнеш проти їхньої волі. І тут може подіяти тільки особистий приклад. І стосується це і літніх, і зимових головних уборів. Носити їх рекомендують в рівній мірі і дітям, і дорослим. Єдина відмінність – на здоров’я дитини відсутність головного убору позначиться швидше. На дорослому теж позначиться (наприклад вечірньої головним болем). І, виходить, проявляти турботу і про свою голову теж-не тільки корисно для здоров’я, але і педагогічно. Адже» за компанію ” діти здатні на багато подвиги…

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *